Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
NATO iepirkumi
Tirgus izpēte
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Nosūtīt vēstuli
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / UZŅĒMĒJIEM
UZŅĒMĒJIEM

 

 AktualitātesSākotnējā Rīcība - Eiropas Komisijas iniciatīva aizsardzības pētniecības atbalstam


Latvijas ražotāju iesaiste Nacionālo bruņoto spēku apgādēLatvijas uzņēmēju ražotās

karavīru formas tērpa sastāvdaļas

Pārtikas piegādātāji

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem

 


 

 

 

 

Latvijas uzņēmējiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties NATO mācībās

 

Viens no NATO štābiem (HQ Supreme Allied Commander Trasformation) veic informatīvu izpēti ar mērķi noskaidrot dalībvalstu uzņēmēju interesi iesaistīties NATO organizētajās TRIDENT JUNCTURE 16 mācībās, kuras noritēs 2016.gada oktobra nogalē – novembra sākumā. Iecerētā mācību norises vieta ir Itālija un Norvēģija.

 

Pasākums tiek rīkots “Industrijas iesaistes iniciatīvas NATO mācībās” (Industry Involvement Initiative for NATO Exercises - I3X) ietvaros un sagaidāmais līdzdalības formāts no uzņēmumu puses ir dalība speciāli uzņēmējiem izveidotā izglītojošā pasākumā (tieši pirms mācībām), vizītes mācībās iesaistītajos NATO štābos un apmācību centros, kā arī vizītes un dalība atsevišķos mācību posmos (tiks precizēti vēlāk).

 

Pasākuma iecerētā mērķa auditorija no uzņēmēju vidus ir militārie padomnieki, inženieri, zinātnieki, tehnoloģiju un ekipējuma attīstīšanā iesaistītie darbinieki (eksperti), kuriem tiks piedāvāta unikāla iespēja veicināt sava uzņēmuma konkurētspēju, klātienē iepazīstot NATO mācību un operāciju prioritātes un ar tām saistītās vajadzības nodrošinājuma jomā. Mācībās klātesošos uzņēmējus tāpat ir iecerēts izglītot tādos jautājumos kā mācību plānošana un simulāciju izmantošana NATO mācībās.

 

Līdzdalība šajā iniciatīvā neparedz saistīto ceļošanas (izņemot mācību vietas ietvaros) vai uzturēšanās izdevumu segšanu.

 

Detalizētāku informāciju par šo iniciatīvu un pieteikšanās kārtību iespējams iegūt šeit, vai sazinoties ar Aizsardzības ministrijas Nodrošinājuma un aizsardzības investīciju politikas departamentu (tel. 67335166, e-pasts: martins.mezulis[at]mod.gov.lv). Pieteikšanās iespējama līdz 2016.gada 27. maijam.

 

NATO Komunikāciju un informācijas aģentūras konference Tallinā

 

2016.gada 7.-9.jūnijā, Tallinā (Igaunija) notiek NATO Komunikāciju un informācijas aģentūras (NATO Communication and Information Agency - NCIA) un Eiropas Komunikāciju, elektronikas un informācijas sistēmu profesionāļu asociācijas (Association for Communications, Electronics and Information Systems Professionals - AFCEA Europe) kopīgi organizētā Resilience through Secure C4ISR: NATO-Industry Collaboration in a New Era (NITEC’16) konference.

 

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Igaunijas Aizsardzības ministriju un sagaidāms, ka tajā pulcēsies vairāk kā 500 augsta līmeņa valsts pārvaldes, militārie un industrijas līderi, kā arī aizsardzības un drošības eksperti.

 

Konferences programma fokusēsies uz šodienas draudu dažādībai, daudzskaitlībai un straujajai tehnoloģiju attīstībai atbilstošiem industrijas sadarbības modeļiem, vienlaicīgi dalībniekiem sniedzot praktisku iespēju savstarpējo sakaru dibināšanai, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņai.

 

Pasākuma norises pirmā diena (NATO-INDUSTRY STRATEGIC DIALOGUE DAY) tiks veltīta diskusijām par būtiskākajiem Alianses izaicinājumiem un to, kādā veidā stratēģiskā partnerība ar industriju (tajā skaitā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem) var veicināt turpmāku C4ISR spēju attīstību, investējot inovatīvos jaunākās paaudzes risinājumos.

 

Konferences otrā un trešā diena (OPPORTUNITIES FOR COLLABORATION DAYS) tiks veidota kā forums diskusijām par pēdējiem sasniegumiem tehnoloģiju jomā un biznesa iespējām NATO C4ISR sistēmas ietvaros.

 

Detalizētāks pasākuma apraksts un reģistrēšanās informācija uzņēmumiem pieejama NITEC’16 oficiālajā mājas lapā.

 

 

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv