Aizsardzības ministrija papildina Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju

29.11.2019
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 2. decembrī, plkst. 13.30 Aizsardzības ministrijā notiks svinīgs pasākums, kura laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš nodos Nacionālo bruņoto spēku karavīra formas tērpu Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam. 

Pēc Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja lūguma aizsardzības nozare muzejam izsniegs Nacionālo bruņoto spēku karavīra lauka formas tērpu ar pilnu ekipējumu, kā arī sešas formas tērpa uzšuves uz izstādīšanas laiku muzeja ekspozīcijā. 

Svinīgajā pasākumā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, kapteinis Ilgvars Skadiņš, kura formas tērpu varēs apskatīt Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apmeklētāji. 

Kapteinis Ilgvars Skadiņš, lai arī dzimis Rīgā, lielāko dzīves daļu pavadījis Jelgavas pusē. 1993. gadā iestājies tolaik jaundibinātajā organizācijā – Jaunsardzē, kas radījusi interesi par militāro dienestu. Lai kļūtu par Nacionālo bruņoto spēku virsnieku, Ilgvars Skadiņš iestājies Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kuru absolvējis 2001. gadā. 

Šobrīd kapteinis Ilgvars Skadiņš dienē Jelgavā dislocētajā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljonā, un ir  2. kājnieku rotas komandieris. Dienesta pienākumus viņš veic kopā ar saviem skolas biedriem, kaimiņiem un toreizējiem jaunsargiem un ir pārliecināts, ka kādu dienu Jaunsardzes rindas Jelgavā papildinās arī viņa dēls – Kārlis Skadiņš. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv