Bergmanis: Sadarbība ar Latvijas ražotājiem bezpilota lidaparātu sistēmu piegādē ir būtisks pamats valsts aizsardzības spēju stiprināšanā

Spēju attīstība
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija ir noslēgusi vienošanās ar Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājiem “UAV FACTORY” un “Atlas Aerospace” par bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

“Sadarbība ar Latvijas ražotājiem ir būtisks pamats valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Izvēloties bezpilota lidaparātu sistēmu piegādātājus, īpaša uzmanība tika pievērsta piegāžu drošībai, ko krīzes situācijās lielā mērā var nodrošināt Latvijas ražotāji un kas ir būtiska, ņemot vērā reģionālās drošības izaicinājumus,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. 

Bezpilota lidaparātu sistēmu iegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku teritorijas novērošanas un izlūkošanas, kā arī netiešās uguns atbalsta vadība spējas. 
Iegādātās bezpilota lidaparātu sistēmas paredzēts izmantot arī, sniedzot atbalstu glābšanas, meklēšanas vai līdzvērtīga rakstura civilās operācijās. 

Piedāvātās bezpilota lidaparātu sistēmas tika vērtētas Nacionālo bruņoto spēku mācībās un praktiskās demonstrācijās, kā arī veikta to tehnisko rādītāju un sagaidāmo iegādes, uzturēšanas un turpmākas modernizācijas izmaksu analīze, salīdzinot ar citiem pasaules tirgū pieejamiem ekvivalentiem. 

Uzņēmumi “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” atbilst Nacionālo bruņoto spēku bezpilota lidaparātu attīstības koncepcijas prasībām. Saskaņā ar noslēgto vienošanos, sadarbību paredzēts uzsākt pakāpeniski, sākotnēji realizējot pirmo bezpilota lidaparātu testa partiju iegādi. Veiksmīgas partnerības gadījumā sadarbību plānots attīstīt, uzņēmumiem turpinot bezpilota lidaparātu sistēmu pielāgošanu, uzlabošanu un modernizēšanu atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām.

Uzņēmums “UAV Factory” ir dibināts 2009. gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. “UAV Factory” ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem. Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām.  

2016. gadā dibinātais Latvijas uzņēmums “Atlas Aerospace” ražo bezpilota lidaparātus, kā arī ir uzsācis bezpilota lidmašīnu ražošanu. “Atlas Aerospace” pārdod produkciju vairākās ārvalstīs, tostarp Francijā, Vācijā un Nīderlandē.

Informāciju sagatavoja: 
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv