Valsts sekretārs piedalīsies diskusijā “Baltic Quad 2019” Vašingtonā

05.09.2019
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 9. septembrī Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons ASV, Vašingtonā piedalīsies diskusijā “Baltic Quad 2019” par transatlantiskās drošības jautājumiem. 

“Baltic Quad 2019” ietvaros Baltijas Aizsardzības ministriju un ASV Vācijas Maršala fonda (the German Marshall Fund of the United States) pārstāvji pārrunās Baltijas valstu skatījumu uz ASV politisko dienas kārtību, transatlantiskās drošības izaicinājumus, gatavošanos 2019. gada NATO samitam Londonā, kā arī Baltijas valstu un ASV sadarbību aizsardzības jomā. 

Diskusiju “Baltic Quad”  ik gadu organizē ASV Vācijas Maršala fonds sadarbībā ar Latvijas Aizsardzības ministriju, iesaistot Baltijas valstu un ASV aizsardzības jomas augsta līmeņa amatpersonas, kā arī politikas un akadēmiskos ekspertus. 

Diskusiju “Baltic Quad” mērķis ir apspriest aktuālos drošības jautājumus un izaicinājumus, ar kuriem saskaras Baltijas valstis un to transatlantiskie partneri, stiprināt transatlantiskās saites, kā arī sekmēt ASV un Eiropas sadarbību. 

ASV Vācijas Maršala fonds ir ASV dibināta domnīca, kas specializējas transatlantiskajos jautājumos un demokrātijas stiprināšanā.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs J. Garisons darba vizītē ASV uzturēsies no 8. līdz 13. septembrim, lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, ASV spēku klātbūtnes nozīmi reģionā, transatlantisko saišu stiprināšanu un globālās drošības jautājumus.

Informāciju sagatavoja: 
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv