Gaisa telpas novērošana un pretgaisa aizsardzība

Gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības projekta ietvaros paredzēta kompleksa šo spēju attīstība.

Gaisa telpas novērtēšana

Lai uzlabotu gaisa telpas novērošanas radaru pārklājumu, tika parakstīts līgums ar Lockheed Martin Overseas Limited Liability Corporation par trīs vidējas darbības radiolokatoru TPS-77 MRR iegādi, kas ir piegādāti 2018. gadā. Šie ir mobili vidējas darbības gaisa telpas novērošanas radari, izmantojami agrīnās brīdināšanas vajadzībām. Tie ir uzstādīti uz mobilām platformām un nepieciešamības gadījumā tos iespējams pārvietot.

Pretgaisa aizsardzība

Projekta ietvaros, 2016. gadā tika piegādāti četri uguns vadības radari Sentinel, kas ir ASV valdības dāvinājums. Šie radari ievērojami paaugstina pretgaisa aizsardzības vienību spēju identificēt pretinieka gaisa kuģus, īpaši zemos augstumos. Šie radari paredzēti uz sauszemes bāzētu pretgaisa aizsardzības sistēmu uguns vadīšanai.

Paplašinot individuālo aizsardzības līdzekļu klāstu, 2018. gadā no Dānijas aizsardzības iegādes un loģistikas organizācijas tiks piegādātas kājnieku pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas Stinger, kas paredzētas sauszemes spēku vienību pašaizsardzības pret gaisa mērķiem uzlabošanai.