Vidējās klases helikopteru nomaiņas projekts

Projekta mērķis: veikt NBS rīcībā esošo vidējās klases helikopteru Mi-17 pakāpenisku nomaiņu un iegādāties četrus helikopterus UH-60M  “Black Hawk”.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks nodrošināta NBS taktiskā gaisa transporta spējas uzturēšana un attīstība.

Projekta īstenošanas laiks: no 2018. līdz 2024. gadam

Finansējums: 175 milj. EUR, tajā skaitā 15,5 milj. USD ASV līdzfinansējums 

Projekts aptver: helikopteru un nepieciešamā aprīkojuma iegādi, personāla apmācību, rezerves daļu iegādi, sistēmas, lidotspējas un ekspluatācijas procedūru ieviešanu atbilstoši ASV standartiem.

UH-60M “Black Hawk” ir Nacionālo bruņoto spēku prasībām atbilstošākie helikopteri gan militāro, gan civilo uzdevumu izpildei. UH-60M “Black Hawk” galvenā priekšrocība ir tā uzbūve un dzīvotspēja, jo helikopteri “Black Hawk” ir radīti primāri izmantošanai militārām vajadzībām krīzes situācijās ar daudzfunkcionālu aprīkojumu, kas spēj veikt kaujas uzdevumus, meklēšanu un glābšanu, medicīnisko evakuāciju, transportēšanu, ugunsdzēsības darbus un avārijas seku likvidēšanu. Tiem piemīt augsta manevrētspēja, ballistiskā un triecienizturība, kā arī atvieglota uzturēšana. Helikopteri UH-60M “Black Hawk” būs sagatavoti, lai uz tiem varētu uzstādīt ieroču sistēmas.

UH-60M “Black Hawk” helikopteru ieviešana Nacionālo spēku bruņojumā ļaus turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi helikopteru pilotu un tehniķu apmācības un kopīgu taktisko mācību organizēšanā tālākas uzturēšanas nodrošināšanai. Mičiganas Nacionālā gvarde arī līdz šim ir sniegusi būtiskus ieguldījumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.