Aizsardzības ministrs ar Ukrainas vēstnieku pārrunās divpusējās sadarbības virzienus

06/04/2019
Aizsardzības politika
Militārās mācības
Latvijā
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 6.jūnijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepazīšanās vizītē uzņems Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), lai pārrunātu abu valstu divpusējās sadarbības virzienus.

Tikšanās laikā amatpersonas apspriedīs Nacionālo bruņoto spēku dalību Ukrainas karavīru apmācībā, Ukrainas virsnieku studijas Baltijas Aizsardzības koledžā, kā arī  Nacionālo bruņoto spēku ūdenslīdēju dalību Ukrainā plānotajās mācībās “Sea Breeze” un citus jautājumus.

Šis ir jau sestais gads, kad Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014.gada Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Kopš 2017.gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests un Psihologu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv