Pabriks tiksies ar Baltijas Aizsardzības koledžas studentiem

06/05/2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 7. jūnijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Augstākās komandvadības kursa (Higher Command Studies Course) studentiem, kuri no 6. līdz 7. jūnijam uzturas mācību vizītē Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas drošības un aizsardzības politikas aktualitātēm. 

Uzturoties mācību vizītē Latvijā, Baltijas Aizsardzības koledžas studenti arī tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieku ģenerālmajoru Ivo Mogiļniju un Kanādas bruņoto spēku štāba Latvijā pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Latvijas Kara muzeju.

Tāpat Baltijas Aizsardzības koledžas studentiem paredzēts tikties ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Rancānu un apmeklēt NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru. 

Mācību vizītē Latvijā piedalās 24 Baltijas Aizsardzības koledžas pārstāvji, studenti un pasniedzēji, no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Grieķijas, Gruzijas, Itālijas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ukrainas un Vācijas. 

Šādas mācību vizītes Baltijas Aizsardzības koledža rīko katru gadu ar mērķi iepazīstināt studentus ar Baltijas valstu drošības un aizsardzības politiku un bruņoto spēku lomu un attīstību, kā arī veicināt izpratni par politisko lēmumu pieņemšanas principiem un informēt par Baltijas valstu aizsardzības plānošanas aktualitātēm.

Baltijas Aizsardzības koledžas galvenais uzdevums ir nodrošināt virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo civildienesta ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem. Mācību procesu nodrošina eksperti no Baltijas un citām NATO un ES dalībvalstīm. Būtiska izglītības procesa sastāvdaļa ir daudznacionālā vide un izpratnes veicināšana par reģionālajiem un globālajiem ģeopolitiskajiem procesiem studentiem no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm.

Baltijas Aizsardzības koledža ir dibināta 1998. gadā un atrodas Tartu, Igaunijā. Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Pašreiz komandanta pienākumus pilda Latvijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālmajors Andis Dilāns.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv