Ādažu bāzi apmeklēs Slovākijas parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvji

06/06/2019
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Pirmdien, 10.jūnijā, Ādažu bāzi vizītē apmeklēs Slovākijas parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvji, lai tiktos ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā  Slovākijas bruņoto spēku karavīriem.

Tāpat Slovākijas parlamenta delegācijai pirmdien plānota tikšanās ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu. Vizītes turpinājumā, 11.jūnijā, Slovākijas Ārlietu komisijas pārstāvji tiksies ar Saeimas Ārlietu komisijas deputātiem un Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv