Aizsardzības ministrs piedalīsies starptautiskā konferencē “Rīgas Stratēģiskās komunikācijas dialogs”

06/09/2019
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 11. jūnijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra rīkoto konferenci  “Rīgas Stratēģiskās komunikācijas dialogs” (Riga StratCom Dialogue). 

A. Pabriks piedalīsies konferences atklāšanas paneļdiskusijā par aktuālajiem izaicinājumiem mūsdienu informācijas telpā “Regulējums! Patīk? Dalies? Komentē?” (“Regulation! Like? Share? Comment?”), kurā pārrunās nacionālā un starptautiskā tiesiskā regulējuma lomu šo izaicinājumu risināšanā, ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību saistītu risku novēršanu, kā arī drošības sekmēšanu interneta vidē, vienlaikus ievērojot vārda brīvību. 

Paneļdiskusiju vadīs  Eiropas Politikas analīzes centra vecākais viceprezidents Edvards Lūkass (Edward Lucas), un tajā piedalīsies arī Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves), Lielbritānijas parlamenta deputāts, Digitālās, kultūras, mediju un sporta komitejas vadītājs Damians Kolinss (Damian Collins) un Singapūras S. Radžaratnama starptautisko pētījumu augstskolas Nacionālās drošības ekselences centra vecākā pētniece Jī - Ling Teo (Yi-Ling Teo).

Paneļdiskusija notiks 11. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 13.30, un to varēs vērot tiešraidē “LMT Straume” tīmekļvietnē http://straume.lmt.lv un Latvijas sabiedriskā medija tīmekļvietnes angļu valodas versijā  https://eng.lsm.lv/

Starptautiskā konference “Rīgas Stratēģiskās komunikācijas dialogs” notiks 11. un 12. jūnijā, un tajā piedalīsies vairāk nekā 650 dalībnieku no 45 valstīm – augsta līmeņa eksperti no valsts pārvaldes, militārās jomas, akadēmiskās vides un privātā sektora.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs šādu konferenci rīko jau ceturto gadu, un šogad konferencē tiks aplūkota tehnoloģiju attīstība un tās radītie izaicinājumi. Konferencē diskutēs par stratēģiskās komunikācijas nākotni, mākslīgo intelektu un ētiku, kā arī sociālo mediju regulējumu nākotnē. Vairākas diskusijas tiks veltītas tam, kā jaunākās tehnoloģijas tiek izmantotas, lai izplatītu dezinformāciju un ietekmētu cilvēku rīcību valstīs, kas atrodas ārpus Eiroatlantiskās telpas. 

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā darbojas kopš 2014. gada. To sākotnēji dibināja Latvija, Igaunija, Itālija, Lielbritānija, Lietuva, Polija un Vācija. Kopš 2014. gada centram ir pievienojušās Nīderlande, Somija, Zviedrija, Kanāda un Slovākija. Francija un Dānija patlaban ir pievienošanās procesā. 

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs ir guvis starptautisku atzinību par pētījumiem par informācijas telpu un to, kā sociālie mediji un modernās tehnoloģijas tiek izmantoti, lai izplatītu dezinformāciju un viltus ziņas. 

Plašāka informācija par konferenci “Rīgas Stratēģiskās komunikācijas dialogs” pieejama tīmekļvietnē: https://rigastratcomdialogue.org/

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente 
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv