Latvijā ierodas Kanādas bruņoto spēku artilērijas vienības karavīri

03/17/2022 - 15:16
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Šonedēļ Latvijā sākuši ierasties Kanādas bruņoto spēku artilērijas vienības karavīri, kuri pievienosies Kanādas karavīriem, kas rotācijas kārtībā jau pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

“Kanādas lēmums sniegt papildu militāro atbalstu Latvijai apliecina NATO sabiedroto solidaritāti un nelokāmo apņemšanos iestāties vienam par otru, kas ir vitāli svarīgi pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā. Nosūtot uz Latviju papildu karavīrus un militāro tehniku, Kanāda stiprinās NATO daudznacionālās kaujas grupu un Latvijas aizsardzības spējas, gādājot par mūsu valsts un iedzīvotāju drošību,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Sabiedroto spēku klātbūtnes pastiprināšana Latvijā ir spilgts piemērs NATO visdziļākajai būtībai, kad darbības notiek ļoti ātri un nekavējoties tiek izpildīti lēmumi, kuri izslēdz jebkādas šaubas par pasaulē spēcīgākas militārās alianses sastāvā esošo 30 valstu vienotības un kaujas gatavības spējām,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. 

Jau ziņots, ka 22. februārī Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (Justin Trudeau)  paziņoja par Kanādas lēmumu nosūtīt uz Latviju Kanādas bruņoto spēku artilērijas vienību, kas pievienosies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai.

Tuvāko nedēļu laikā Latvijā papildus ieradīsies ap 130 Kanādas bruņoto spēku karavīri, palielinot Kanādas kontingentu līdz aptuveni 660 karavīriem. Tāpat Kanāda uz Latviju nosūtīs papildu militāro tehniku, kas būs izvietota Ādažu bāzē. 

Kopumā operācijā “Reassurance” Kanāda papildus iesaistīs līdz 460 karavīru, kā arī nosūtīs fregati “HMCS Halifax” un patruļas lidmašīnu “CP-140 Aurora” NATO austrumu flanga stiprināšanai.

Jau ziņots, ka Latvijā ir izvietota viena no četrām NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālajām kaujas grupām, ko vada Kanāda. Tā apvieno vairāk nekā 1500 karavīru no 10 valstīm – Kanādas, Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Melnkalnes, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Slovākijas. Ikdienā karavīri kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalās mācībās, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir demonstrēt NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv