Aizsardzības ministrs piedalīsies Lennarta Meri konferences paneļdiskusijā par Baltijas reģionālo drošību

05/13/2022 - 10:53
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Information prepared by
Preses nodaļa

Svētdien, 15. maijā, Tallinā, Igaunijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies 15. Lennarta Meri konferencē, lai apspriestu aktuālos ārpolitikas un drošības politikas jautājumus no Eiropas ziemeļu un austrumu daļas perspektīvas.

Arī šogad konferences nosaukums “Laiks bēg” (Tempus Fugit) tapis, iedvesmojoties no romiešu dzejnieka Vergilija (Vergilius) frāzes “Tas aizbēg, neatgriezenisks laiks” (fugit irreparabile tempus), uzsverot to, ka steidzami ir jāmeklē risinājumi pasaules problēmām.

Konferencē uzmanība tiks pievērsta tādām tēmām, kā Krievijas karš Ukrainā, Krievijā notiekošie procesi, klimata pārmaiņas, atomenerģija, kodolieroči. Tāpat tiks diskutēts par Austrāliju, Indiju, Vidusāzijas un Tuvo Austrumu reģioniem un Ķīnas ambīciju ietekmi uz tiem.

Savukārt A. Pabriks piedalīsies vienā no konferences paneļdiskusijām “Uzticoties tam, kas mēs esam: Baltijas reģionālā drošība”, kas tiks balstīta uz Krievijas izvērsto karu Ukrainā un tā ietekmi uz Baltijas jūras reģiona valstu drošību, NATO spēku klātbūtnes pastiprināšanu uz zemes, gaisā un jūrā Baltijas valstīs un Polijā, kā arī Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO.

Kopā ar A. Pabriku paneļdiskusijā, kuru moderēs Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis), piedalīsies Somijas parlamenta deputāte Elīna Valtonena (Elina Valtonen) un Atlantijas padomes Ziemeļeiropas direktore Anna Vīslandere (Anna Wieslander).

Konferences laikā A. Pabrikam ir plānota arī divpusējā tikšanās ar Singapūras aizsardzības ministru Ng Engu Henu (Ng Eng Hen), kuras laikā tiks pārrunāta drošības situācija reģionā un divpusējā sadarbība aizsardzības jomā. Savukārt jau nākamnedēļ Singapūras aizsardzības ministrs ieradīsies vizītē Latvijā. Jāpiebilst, ka aizvadītā gada nogalē abi ministri Singapūrā parakstīja memorandu par Singapūras un Latvijas sadarbību aizsardzības jomā, kā arī pieredzes apmaiņu visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā.

Lennarta Meri konference ir ikgadējs starptautisks diskusiju forums, kas notiek kopš 2007. gada, un kopā pulcē politikas veidotājus, militārpersonas, politiķus, akadēmisko aprindu pārstāvjus no visas pasaules, lai apspriestu ārlietu un drošības politikas jautājumus.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Gunta Krevica
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Gunta.Krevica@mod.gov.lv