“Rimi” Rīgas maratonā piedalīsies 350 aizsardzības nozares pārstāvji

05/13/2022 - 16:04
Latvijā
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Svētdien, 15. maijā, 350 aizsardzības nozares pārstāvji skries “Rimi” Rīgas maratonā, kas šogad tiks veltīts Ukrainai, ar saukli “Kopā!” vienojot  skrējienā Ukrainas atbalstam.

Maratonā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto karavīri, zemessargi, ierēdņi un civilie darbinieki, kā arī 150 jaunsargi, kuri veido lielāko nozares dalībnieku grupu. 

Aizsardzības nozares pārstāvju maratona kreklu priekšpusi rotās uzraksts “#StandWithUkraine” un Ukrainas karogs, bet mugurpusi – Latvijas karogs un sauklis “Esi viens no mums”, aicinot pievienoties Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

Nozares pārstāvji arī sniegs savu ieguldījumu pasākuma norisē. 14. maijā no plkst. 9.20 līdz 9.50 pie Brīvības pieminekļa, no kurienes plkst. 10.00 skrējienu sāks distances “DPD jūdze” dalībnieki, muzicēs Zemessardzes orķestris. 15. maijā īpaši izveidotā vietā trasē maratona dalībniekiem ūdeni pasniegs NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.

“Rimi” Rīgas maratona šogad piedalīsies vairāk nekā desmit tūkstoši dalībnieku no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm. 
Solidarizējoties ar Ukrainu, maratona laikā 11. novembra krastmalā un pie Brīvības pieminekļa koncertēs tautā iemīļoti Latvijas un Ukrainas mūziķi un kori, bet ienākumi no masveidīgākās 6 km distances, kas šogad simboliski ietērpsies Ukrainas krāsās, tiks novirzīti Ukrainas atbalstam.

Aizsardzības nozares komandas piedalīšanās Rīgas maratonā kļuvusi par ikgadēju tradīciju. Maratona dalībnieku skaits strauji pieauga 2014. gadā, kad aizsardzības nozares pārstāvji apvienojās komandā, lai atzīmētu Latvijas desmitgadi NATO.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv