Latvijas valdība sniegusi militāro atbalstu Ukrainai aptuveni 300 miljonu eiro apmērā

08/29/2022 - 19:11
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka kopš 24. februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus vairāk nekā 15,7 miljonu eiro apmērā.

“Šis karš būs ilgs, mūsu un citu valstu atbalsts ir viens no priekšnoteikumiem Ukrainas izdzīvošanai un neatkarībai. Latvija ir līdere atbalsta sniegšanā un rāda piemēru citām valstīm Eiropā un visā pasaulē,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes “Stinger”, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela u.c. preces.

Tāpat ar Latvijas Aizsardzības un Ārlietu ministriju atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā palīdzība. No 22. līdz 25. augustam, uzturoties vizītē Ukrainā, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece un vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš nodeva kārtējo Latvijas uzņēmumu un iedzīvotāju sarūpēto humāno palīdzību.

Ar kustības “Uzņēmēji mieram” atbalstu apkopotajā sūtījumā bija iekļauts silts taktiskais apģērbs, apavi un ekipējums karavīriem, pārtikas produkti - tēja, cukurs, maize, gaļas konservi, pupiņas, makaroni, griķi, milti un citi pārtikas produkti, kurus var uzglabāt ilgstoši, kā arī īpaši sagatavoti apvidus automobiļi. Tāpat jaunākajā sūtījumā bija iekļauts Nacionālo bruņoto spēku sagādātais militārais ekipējums.

“Ukraina pārvarēs Krievijas uzbrukumu. Tas ir tikai laika jautājums. Taču mūsu atbalsts, jo īpaši tuvojoties aukstam laikam, tiek ļoti augstu novērtēts. Vēlos mūsu pašmāju uzņēmumiem un ziedotājiem nodot Ukrainas aizstāvju pateicības - tās saņemam katrā pilsētā, ko apmeklējam,” pauž B. Bļodniece.

Vecākais eksperts starptautiski militāri reliģiskās sadarbības jautājumos E. Pļaviņš norāda, ka ar kustības “Uzņēmēji mieram” atbalstu dāvinātie transportlīdzekļi galvenokārt nonāk Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes vienību rīcībā, un tie ik dienu tiek efektīvi izmantoti dažādu nozīmīgu atbalsta funkciju veikšanai. Savukārt šoreiz daļa dāvināto automobiļu nodoti arī valsts struktūrām, kas nodrošina ārvalstu sniegtā atbalsta pārņemšanu un nogādāšanu vietās, kur tas nepieciešams visvairāk.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju "Uzņēmēji mieram" īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.