NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē pārrunās atbalsta sniegšanu Ukrainai

10/11/2022 - 17:55
NATO
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

No 12. līdz 13. oktobrim Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kurā viens no galvenajiem sarunu tematiem būs palīdzības sniegšana Ukrainai.

NATO pilnībā iestājas par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti tās starptautiski atzītajās robežās, tāpēc atbalsta ANO statūtos noteiktās tiesības uz pašaizsardzību un turpinās Ukrainai sniegt militāru un finansiālu atbalstu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

NATO sanāksmes ietvaros J. Garisons apmeklēs ASV vadītās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalstu tikšanos un kopā ar NATO dalībvalstu aizsardzības ministriem tiksies ar Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu (Oleksii Reznikov), lai pārrunātu iespējas operatīvi nodrošināt Ukrainai tūlītēji nepieciešamo militāro palīdzību. 

Tāpat J. Garisons piedalīsies Ziemeļatlantijas Padomes sanāksmē, kurā NATO dalībvalstis kopā ar partnervalstīm Somiju un Zviedriju diskutēs par atturēšanas un aizsardzības politikas stiprināšanu, apspriežot NATO Madrides samita lēmumu īstenošanu, tostarp, NATO Austrumu flangā izvietoto paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu stiprināšanu līdzi brigādes līmenim. 

Ziemeļatlantijas Padomes sanāksmē plānots pārrunāt arī NATO īstenotās operācijas Bosnijā un Hercegovinā, Kosovā un Irākā, kuru mērķis ir starptautiskās drošības stiprināšana. 

Valsts sekretārs Briselē piedalīsies arī NATO kodolpolitikas plānošanas grupas sanāksmē, kurā diskutēs par Alianses īstenoto kodolatturēšanas politiku, kuras mērķis ir agresijas novēršana un miera nodrošināšana. 

Tāpat J. Garisons piedalīsies Bukarestes devītnieka valstu aizsardzības ministru sanāksmē, kurā kopā ar Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Rumānijas un Bulgārijas pārstāvjiem tiksies ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu (Lloyd Austin III), lai apspriestudrošības situāciju Ukrainā, Alianses atturēšanas un aizsardzības politiku, kā arī bruņoto spēku modernizāciju. 

Ņemot vērā neseno incidentu ar cauruļvada “Nord Stream” infrastruktūras bojāšanu,  NATO sanāksmes dienaskārtībā būs arī Alianses kritiskās infrastruktūras aizsardzība. 

NATO aizsardzības ministru sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītājas vietniece
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv