Ukrainas atbrīvotajās teritorijās nogādās taktisko apģērbu un pārtiku

10/21/2022 - 14:42
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 21. oktobrī, Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrā notika aizsardzības nozares sarūpētā taktiskā apģērba sūtījuma sagatavošana, lai jau tuvākajā laikā to nogādātu Ukrainas atbrīvotajās teritorijās.

“Apmeklējot Ukrainu, redzu iedzīvotāju prieku un pateicību par Latvijā sagādāto pārtiku, apģērbu un citām pirmās nepieciešamības lietām. Mūsu sarūpētā humānā palīdzība ir gan praktiski ļoti vajadzīga, gan arī kalpo par apliecinājumu mūsu solidaritātei. Aicinu Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus turpināt atbalstīt Ukrainu ar portāla ziedot.lv, kustības “Uzņēmēji mieram” un citu iniciatīvu starpniecību, lai stiprinātu ukraiņu tautu un palīdzētu ceļā uz savas valsts atbrīvošanu,” sūtījuma sagatavošanā pauda Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš.

Kravas sagatavošanu Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrā apmeklēja arī kustības “Uzņēmēji mieram” pārstāve Ieva Driksna.

Aizsardzības nozares sagatavotais sūtījums ietver vēsam laikam piemērotu taktisko apģērbu un zābakus, ko Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Ukrainas Nacionālo gvardi nogādās atbrīvotajās teritorijās Ukrainas austrumos.

Vienlaikus uz Austrumukrainas atbrīvotajām teritorijām tiks nogādāts Latvijas uzņēmuma “Dobeles dzirnavnieks” un organizācijas “Uzņēmēji mieram” ziedotais pārtikas preču sūtījums, kura sagatavošana šodien notika Dobelē. Sūtījumā iekļautā palīdzība sarūpēta arī ar portālā ziedot.lv saziedoto līdzekļu palīdzību un piedaloties vairākiem Latvijas uzņēmējiem. 

Jau vēstīts, ka kopš 24. februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus vairāk nekā 15,7 miljonu eiro apmērā.

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes “Stinger”, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela u.c. preces.

Tāpat ar Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā palīdzība, kas tiek apkopota ar kustības “Uzņēmēji mieram” atbalstu.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju “Uzņēmēji mieram” īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītājas vietniece
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv