Ukrainā nogādās “Veselības centra 4” sarūpēto ātrās palīdzības mašīnu un humāno palīdzību

12/13/2022 - 14:06
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 13. decembrī, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece apmeklēja ārstniecības iestādes “Veselības centrs 4” sarūpētās neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas un humānās palīdzības nodošanu sūtīšanai uz karadarbības skarto Ukrainas Bahmutas apgabalu. 

“Šobrīd kaujās ievainotos tālākas palīdzības sniegšanai slimnīcās nogādā ar jebkuru pieejamu transportlīdzekli, tādēļ katrs šim uzdevumam piemērots auto ir zelta vērtē. Šobrīd palīdzība visvairāk nepieciešama Bahmutas apgabalā karojošajiem – tieši šeit nonāks neatliekamās palīdzības auto, kas ļaus daudz ātrāk sniegt palīdzību kaujās ievainotajiem un glābt daudzu Ukrainas neatkarības cīnītāju dzīvības!” uzsver B. Bļodniece.

“Jau tuvākajā laikā šo ātrās palīdzības mašīnu un tajā esošo humānās palīdzības sūtījumu saņems Ukrainas bruņoto spēku brigāde, kurai līdz šim nācās ievainotos nest uz rokām, lai nogādātu slimnīcā. Vēlos pateikties ārstniecības iestādei “Veselības centrs 4” un tā darbiniekiem par sirds siltumu un rūpēm par Ukrainas karavīriem, kuri pašlaik cīnās arī par mūsu brīvību,” pauž  Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš.

““Veselības centrs 4” sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem sniedz palīdzību Ukrainas aizstāvjiem, nosūtot jau otro neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu ar attiecīgu aprīkojumu, dažādām medicīnas precēm, pārsienamajiem materiāliem, silto apģērbu, pārtiku ar ilgu derīguma termiņu. Tas ir humāns atbalsts medīcīnas vienībām, kas sniedz palīdzību karadarbības zonā cietušajiem, kā arī ievainotajiem civiliedzīvotājiem. Jāatzīmē, ka dažādas Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem nepieciešamas preces – termoveļu, cimdus, ārējos akumulatorus (power bank), lukturus, sveces, pārtikas produktus ir personīgi ziedojuši arī “Veselības centrs 4” darbinieki”,  uzsver “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.  

Šomēnes Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar organizāciju “Uzņēmēji mieram” un uzņēmumu “Gaujas koks” Ukrainas atbalstam ir ziedojusi arī kravas automašīnu, kas paredzēta gan Ukrainas bruņoto spēku, gan civilo iedzīvotāju vajadzībām. Ar šo kravas auto no Rīgas uz Slovjansku jau drīzumā tiks nogādāts elektrības ģenerators, lai nodrošinātu elektroapgādi un siltumu lielam skaitam iedzīvotāju šajā reģionā.

Jau vēstīts, ka kopš 24. februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus ap 19 miljonu eiro apmērā. 

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes “Stinger”, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela u.c. preces.

Ar Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā palīdzība, kas tiek apkopota ar kustības “Uzņēmēji mieram” atbalstu.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju “Uzņēmēji mieram” arī īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Tāpat akcijā “Twitter konvojs” Ukrainas bruņoto spēku karavīriem ziedoti jau vairāk nekā 900 apvidus auto, lai uzvarētu kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja vietniece
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv