Ilūkstē atklās daudzfunkcionālu bāzi valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes audzēkņu apmācībai

03/09/2023 - 13:42
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Information prepared by
Preses nodaļa

Piektdien, 10. martā, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts apmeklēs Augšdaugavas novada pašvaldības Ilūkstes pilsētu, kur svinīgi tiks atklāta daudzfunkcionāla mācību bāze valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes  audzēkņu apmācībai.

Uzlabotā infrastruktūra sniegs iespēju valsts aizsardzības mācības audzēkņiem un jaunsargiem mūsdienīgā mācību vidē apgūt  mācību programmu un iegūt jaunas prasmes, kā arī piedalīties nometnēs un sacensībās. Jaunajās telpās ir izveidota interaktīva klase, kur audzēkņi gūs zināšanas par kibervidi, drošību un medijpratību. Tāpat, atbilstoši mācību programmai, audzēkņi jaunajās telpās varēs droši apgūt šaušanu ar pneimatiskajiem ieročiem.

Daudzfunkcionālo mācību bāzi Jaunsardzes interešu izglītībai un Valsts aizsardzības mācības pasniegšanai varēs izmantot gan Ilūkstes pilsētas, gan tuvējo pagastu skolu audzēkņi.

Jaunā daudzfunkcionālā bāze atrodas Raiņa vidusskolā, Stadiona ielā 1. Projekta kopējās izmaksas ir 61 071,59 eiro, no kuriem 52 833,19 eiro sastāda Aizsardzības ministrijas piešķirtais līdzfinansējums. Projekta rezultātā iepriekš jau esoša infrastruktūra ir specifiski pielāgota valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes nodarbību vajadzībām. Ēkas remontdarbi izmaksāja 46 416,42 eiro, bet jaunais mācību inventārs – 14 655,17 eiro. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv