Jaunuzņēmumi aicināti pieteikties vebināram par dalību NATO izaicinājumu pilotprogrammās

07/24/2023 - 08:28
Latvijā
NATO
Information prepared by
Preses nodaļa

2. augustā pulksten 15.00 Aizsardzības ministrija organizēs vebināru zinātņietilpīgo tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumiem par dalību NATO Aizsardzības Inovāciju Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam izaicinājumu piloprogrammās. 

Vebinārā varēs uzzināt vairāk par dalību NATO Aizsardzības Inovāciju Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam programmas (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic, DIANA)  izaicinājumu piloprogrammās energonoturības, drošas informācijas apmaiņas, kā arī uztveršanas un novērošanas jomās.

Jaunuzņēmumi aicināti reģistrēties vebināram līdz 31. jūlijam šeit: https://modlv.webex.com/weblink/register/r16039a620fd0b8d6ea91b987fc794…

Jau ziņots, ka NATO izsludinājusi pieteikšanos trīs izaicinājumu pilotprogrammās, kuru mērķis ir izstrādāt divējāda pielietojuma inovācijas aliansei būtisku izaicinājumu risināšanai.

Jaunuzņēmumi aicināti reģistrēties programmas DIANA vietnē www.nato-diana.org un līdz 25. augustam iesniegt savus risinājumus izaicinājumiem, lai pretendētu dalībai pilotprogrammas pirmajā posmā.

Pirmais posms ilgs sešus mēnešus, un šajā periodā 30 programmas dalībnieki iegūs finansējumu 100 000 eiro apmērā, kā arī piekļuvi piecu akseleratoru tīklam, lai izstrādātu divējāda pielietojuma inovācijas aliansei būtisko izaicinājumu risināšanai. 

Izaicinājumu programmas otrais posms tāpat ilgs pusgadu, taču piešķirtā finansējuma apmērs sasniegs jau 300 000 eiro. 

Jaunuzņēmumiem jābūt reģistrētiem kādā no NATO dalībvalstīm un tiem jādarbojas divējāda pielietojuma zinātņietilpīgo tehnoloģiju jomā, attīstot tehnoloģijas sākot ar 4. tehnoloģijas gatavības līmeni. 

Jaunuzņēmumi, kas tiks uzņemti NATO DIANA akseleratoru programmā 2023. gadā, iegūs pieeju pieciem akseleratoriem Eiropā un Ziemeļamerikā, vairāk nekā 90 testa centriem, zinātnes, inženierijas, industrijas, gala lietotāju un iepirkumu ekspertu mentoru tīklam.

NATO DIANA aicina uz sadarbību arī investorus, lai mazinātu ieguldījumu risku jaunuzņēmumos, kuri piedalīsies kādā no akselerācijas programmām, un industrijas pārstāvjus, kuri varētu darboties kā mentori jaunuzņēmumiem.

Tāpat aicināti sadarboties žurnālisti, kuriem būs iespēja sekot līdzi programmas darbības aktualitātēm. Lai uzsāktu sadarbību, interesentiem lūgums reģistrēties vietnē www.nato-diana.org.

NATO DIANA mērķis ir sekmēt divējādas pielietojamības jaunuzņēmumu attīstību NATO dalībvalstīs, veicinot sadarbību starp inovatoriem, pētniekiem un gala lietotājiem. 

Viens no programmas DIANA testa centriem atrodas Ādažu bāzē, kur izveidota 5G testa vide, radot ekosistēmu jaunās paaudzes bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv