Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīri dos karavīra zvērestu

02/26/2024 - 16:11
Latvijā
Dienesta gaita
Information prepared by
Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons

Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā kopš šī gada 17. janvāra dien 59 jauni, patriotiski un apņēmības pilni valsts aizsardzības dienesta otrā iesaukuma karavīri. Līdz ar militārās pamatapmācības 1. līmeņa noslēgumu, valsts aizsardzības dienesta apmācāmie būs godam tiesīgi dot karavīra zvērestu. 

Svinīgā karavīra zvēresta došanas ceremonija norisināsies ceturtdien, 29. februārī, pulksten 10.50 pie Brīvības pieminekļa, Rīgā. Ar savu klātbūtni pasākumu pagodinās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un aizsardzības ministrs Andris Sprūds, klātesot arī valsts aizsardzības dienesta karavīru tuviniekiem un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestrim, kas rūpēsies par pasākuma muzikālo noformējumu. 

Pēc zvēresta došanas ceremonijas jaunie karavīri Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā turpinās otro militārās pamatapmācības posmu, kas papildinās jau iepriekš apgūtās zināšanas un iemaņas individuālā līmenī, tostarp sakaru procedūru, dienesta ieroča un topogrāfisko karšu lietošanā, kā arī sagatavos karavīrus vienības kaujas uzdevumu un šaušanas vingrinājumu izpildei grupas sastāvā.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta 2025. gada janvāra iesaukumam, aizpildot pieteikuma anketu vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv, norisināsies līdz 2024. gada 15. jūnijam. Tāpat kā šogad, tas tiks īstenots trīs dienesta vietās, tostarp Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā.

Valsts aizsardzības dienesta otrā iesaukuma aktivitātēm iespējams sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona Facebook lapā @Stababataljons un Instagram profilā @nbs_staba_bataljons. 
 
Informāciju sagatavoja: 
Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona sabiedrisko attiecību speciāliste A.Andrejsone
Tālrunis: 26633716
E-pasts: NAFHQBN@mil.lv