Militārajā bāzē “Ādaži” atzīmēs NATO 75. gadadienu

04/03/2024 - 15:18
Latvijā
NATO
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Ceturtdien, 4. aprīlī, militārajā bāzē “Ādaži” notiks svinīga ceremonija, atzīmējot  NATO pastāvēšanas 75. gadadienu. 

Pasākumā piedalīsies aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī NATO un Eiropas Savienības valstu militārie atašeji.

Pēc svinīgās ceremonijas klātesošie būs aicināti uz svētku kūkas mielastu, kuru ar zobenu griezīs Nacionālo bruņoto spēku komandieris. Tāpat pasākuma laikā notiks militārās tehnikas izstāde.

Dienas otrajā daļā pulksten 13.00 militārās bāzes “Ādaži” Labklājības centrā tiks rādīta filma “Dvēseļu putenis” angļu valodā (“Blizzard of Souls”). Pirms seansa karavīrus uzrunās filmas režisors Dzintars Dreibergs.

4. aprīlī norisināsies arī karjeras izglītības programma 1. līdz 12. klašu skolēniem – Ēnu diena, kuras laikā jauniešiem būs iespēja iepazīt darbu aizsardzības nozarē, līdz ar ko pasākumā piedalīsies arī aizsardzības nozares vadības un karavīru ēnas.

NATO tika dibināta pirms 75 gadiem 1949. gada 4. aprīlī, un 32 dalībvalstis apliecina savu apņemšanos aizsargāt vienai otru un katru centimetru sabiedroto teritorijas, iedzīvotājus, brīvību un demokrātiju.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Lai atspoguļotu svinīgo ceremoniju aicinām iesūtīt vārdu, uzvārdu, personas kodu un pārstāvēto mediju uz komunikacija@mil.lv (ņemot vērā, ka ir Ēnu diena, informēt arī par ēnām, kas sekos žurnālistiem). Viesu pulcēšanās pie Ādažu bāzes kontrolpunkta pulksten 11.00.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 4. aprīlī.

Jautājumu gadījumā sazināties ar sabiedrisko attiecību speciālisti Evu Rešņu, zvanot uz tālruni +371 26363721.

Iedzīvotāju ievērībai!

Informējam, ka svinīgās ceremonijas laikā tiek plānoti militāro gaisa kuģu zemie pārlidojumi virs Ādažu bāzes un blakus esošajām teritorijām. Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā!

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv