A. Sprūds reģionālajā vizītē apmeklēs Rēzekni

04/18/2024 - 08:59
Latvijā
Information prepared by
Preses nodaļa

Piektdien, 19. aprīlī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds reģionālajā vizītē apmeklēs Rēzekni, kur piedalīsies Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vadītajā militārās padomes sēdē.

Tāpat vizītes laikā aizsardzības ministrs kopā ar Valsts prezidentu un militāro padomi tiksies ar valsts austrumu pierobežas novadu vadītājiem, lai pārrunātu austrumu robežas militārās stiprināšanas plānu un ieceres.

Jau ziņots, ka šī gada martā Ministru kabinets apstiprināja austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānu, paredzot, ka tuvāko piecu gadu laikā robežas stiprināšanas pasākumiem tiks atvēlēti 303 miljoni eiro.

Austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plāns ir daļa no Baltijas Aizsardzības līnijas izveides, kas gar visu Krievijas un Baltkrievijas robežu ietvers Nacionālo bruņoto spēku vienību atbalsta punktu izveidi – aizsardzības pozīcijas karavīriem un nocietinātas aizsardzības pozīcijas, dažādus šķēršļus, prettanku grāvjus, munīcijas un mīnu noliktavas.

Baltijas aizsardzības līnija būtiski stiprinās Baltijas valstu spējas militāri aizsargāt savas robežas un aizkavēs Krievijas iespējas veikt ātras militāras operācijas. Līnijas izbūve saskan ar NATO aizsardzības plāniem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv