Aizsardzības ministrija atklāj informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”

05/14/2024 - 08:43
Latvijā
Information prepared by
Preses nodaļa

Otrdien, 14. maijā, Aizsardzības ministrija atklāj informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”, kuras mērķis ir veicināt krīzes gatavības kultūru Latvijas sabiedrībā, lai ikviens iedzīvotājs zinātu, kā pareizi rīkoties dažādās neparedzētās situācijās.

Ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas” līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai būs pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”,  kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju.

“Nacionālie bruņotie spēki kopā ar citiem atbildīgajiem dienestiem un valsts pārvaldes iestādēm nepārtraukti gatavojas dažādu krīzes situāciju, tostarp kara, pārvarēšanai. Kampaņā aicinām iedzīvotājus bruņoties ar zināšanām miera laikā, jo trauksmainos laikos būtiska nozīme ir ikviena indivīda spējām pārvarēt grūtības, kā arī palīdzēt līdzcilvēkiem un mūsu dienestiem,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds. 

Rokasgrāmatā “Kā rīkoties kara gadījumā” varēs uzzināt par krājumu veidošanu, komunikāciju un informācijas meklēšanu, rīcību apšaudes laikā vai nonākot kaujas zonā, savas mājvietas sagatavošanu kā patvēruma vietu, psiholoģisko noturību kara laikā, kā arī tajā iekļauta cita svarīga informācija par kara pārvarēšanu.

Informatīvās kampaņas noslēgumā, 15. jūnijā, 14 Latvijas pilsētās norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizēti informatīvie pasākumi kuros ikviens iedzīvotājs varēs pārbaudīt savas zināšanas par gatavību krīzes situācijām un to pārvarēšanu.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335093
E-pasts: prese@mod.gov.lv