Aizsardzības ministrs Andris Sprūds piedalīsies NATO samitā Vašingtonā

07/08/2024 - 17:01
NATO
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

No 9. līdz 11. jūlijam Aizsardzības ministrs Andris Sprūds atradīsies darba vizītē ASV, lai kopā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, ārlietu ministri Baibu Braži un citiem Latvijas delegācijas pārstāvjiem piedalītos NATO līderu samitā Vašingtonā.

NATO 75. gadskārtas samitā 32 dalībvalstu līderi apspriedīs jautājumus, kas saistīti ar ilgtermiņa atbalstu Ukrainai, NATO atturēšanas un  aizsardzības spēju stiprināšanu, un alianses partnerībām citos pasaules reģionos.

NATO līderu samitā starp dronu koalīcijas dalībvalstīm tiks parakstīts saprašanās memorands par koalīcijas darbības principiem un turpmākajiem mērķiem.

Tāpat darba vizītes laikā aizsardzības ministram plānotas vairākas divpusējās tikšanās ar sabiedroto valstu pārstāvjiem, kā arī dalība NATO Publiskā Foruma diskusijā par Krievijas radītajiem izaicinājumiem NATO aliansei. 

Krievijas centieni ar militāru spēku okupēt Ukrainu ir likuši NATO dalībvalstīm kāpināt izdevumus aizsardzībai un celt militārās ražošanas kapacitāti. Vienlaikus NATO dalībvalstu paveiktais nacionālo un kolektīvo spēju stiprināšanā, kā arī Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO ir padarījusi aliansi stiprāku kā jebkad agrāk.

Jau ziņots, ka 3. jūlijā militārajā bāzē “Ādaži” notika svinīga ceremonija, kas iezīmēja NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanu līdz brigādes līmenim uzsākšanu un jaunās NATO daudznacionālās brigādes Latvijā izveidi, ko pakāpeniski veidos aptuveni 3500 karavīri. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv