Atjaunotie Gaisa spēki atzīmēs 14. gadadienu

06/15/2006 - 00:00
Information prepared by
Preses nodaļa

Šī gada 16. jūnijā plkst. 11:00 Lielvārdes Kultūras namā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēki atzīmēs Latvijas Kara aviācijas 87. gadadienu un atjaunoto NBS Gaisa spēku 14. gadadienu.

Lai spētu īstenot un realizēt uzticētos NBS Gaisa spēku uzdevumus, pēdējā gada laikā NBS Gaisa spēki lielu uzmanību ir pievērsuši nepieciešamo speciālistu sagatavošanai. Ir apmācīti pieci helikopteru lidotāji, divi ieroču vadības speciālisti, kā arī tiek veikta apmācība ar raķešu sistēmām RBS-70 Pretgaisa aizsardzības diviziona karavīriem, kuri savas zināšanas sekmīgi apliecināja Starptautiskajās mācībās „ELITE 2006” , Vācijā.

Šī gada laikā ir būtiski palielinājies NBS Gaisa spēku aviācijas tehnikas atbalsts civilajām institūcijām: medicīniskā transportēšana, meklēšanas un glābšanas operāciju veikšana, ugunsgrēku apsekošana un dzēšana, valsts robežas apsekošana, kā arī lapsu un jenotsuņu vakcinēšana pret trakumsērgu no gaisa sadarbībā ar Valsts Pārtikas un Veterināro dienestu.

Viens no svarīgākajiem NBS Gaisa spēku notikumiem ir NBS bāzes „Lielvārde” attīstības plānu koncepcijas apstiprināšana, kurai ir būtiska loma NBS Gaisa spēku tālākajai pilnveidošanai. Tā nosaka NBS Gaisa spēku un pārējo NBS vienību, kuras atradīsies minētajā bāzē, spēju attīstību gan nacionālo uzdevumu izpildei, gan NATO prasību realizēšanai. Koncepcija tika apstiprināta 2005. gada decembrī.


Informāciju sagatavoja:
Gaisa spēku preses sekretāre
seržante Aļona Ņikitina