Juris Dalbiņš: Zemessardzes attīstība norit saskaņā ar tai uzticētajiem uzdevumiem
Šodien Zemessardzes štābā notika Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izbraukuma sēde, kuras laikā komisijas locekļi tikās ar Zemessardzes vadību. Tikšanās notika pēc komisijas iniciatīvas, kas par vienu no saviem uzdevumiem ir noteikusi apmeklēt visas savā pārziņā esošās struktūras, lai pēc iespējas labāk iepazītos ar situāciju tajās.
Zemessardzes komandieris pulkvežleitnants Juris Bezzubovs komisijas locekļus detalizēti iepazīstināja ar Zemessardzes infrastruktūras attīstību, zemessargu apmācības procesu un dalību starptautiskajās operācijās. J. Bezzubovs informēja par tām problēmām, ar kurām saskaras Zemessardze un kuru risināšanā būtu nepieciešama komisijas līdzdalība.
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš pēc iepazīšanās ar J. Bezzubova ziņojumu un saņemtajām atbildēm secināja, ka Zemessardzes attīstība norit saskaņā ar Zemessardzei uzticētajiem uzdevumiem un apstiprinātajiem plāniem. J. Dalbiņš klātesošos informēja, ka viņa vadītā komisija raudzīsies, lai tiktu sagatavoti nepieciešamie tiesību akti vai izdarīti attiecīgi grozījumi esošajos tiesību aktos, kuru mērķis ir atrisināt jautājumu par zemessargu personīgo ieroču statusu, kā arī zemessargu līdzdalību starptautiskajās operācijās. Komisija secināja, ka Zemessardzes sekmīgai attīstībai būtu nepieciešams arī turpmāk nodrošināt saskaņotu darbību starp Zemessardzi, Sauszemes spēkiem un citiem Nacionālo bruņoto spēku militārajiem formējumiem.
Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine,
AM Sabiedrisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente.
Tālrunis: 7335062, 28325482
E-pasts: vineta.kleine@mod.gov.lv