NBS Instruktoru skolā noslēdzas "Instruktora" kurss
Šī gada 12.oktobrī plkst. 11.30 Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā notiks „Instruktora” kursa izlaidums, kuru absolvēs 28 NBS instruktori no dažādiem NBS spēku veidiem un vienībām. „Instruktora” kurss notiek jau astoto reizi.
Izlaiduma ceremonijā piedalīsies NBS Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Valdis Tālbergs, NBS vienību komandieri un pārstāvji, kuri apsveiks kursa absolventus.
„Instruktora” kursa mērķis ir sniegt apmācāmajiem karavīriem individuālās zināšanas un iemaņas, kas ir nepieciešamas vada seržanta pienākumu izpildei NBS vienībās miera laikā. Sekmīga kursa pabeigšana ir pamats nākamās instruktoru sastāva dienesta pakāpes – seržants, piešķiršanai.
Piecu nedēļu laikā karavīri apguva vadības zinības, pavēļu procedūru, pirmās palīdzības sniegšanu, topogrāfiju, nodarbību analizēšanas un vērtēšanas prasmes, sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem, aizsardzību no masu iznīcināšanas ieročiem, NATO terminoloģiju, kā arī attīstīja savu fizisko sagatavotību veicot pārgājienus un trenējoties Cēsu pilsētas sporta kompleksā.
Pēc kursa beigšanas karavīri dienestu turpinās dažādās NBS vienībās.
Lai uzsāktu mācības „Instruktora” kursā, kandidātiem vajadzēja sekmīgi pabeigt „Jaunākā instruktora” kursu un gūt pieredzi vismaz četrus gadus dienot NBS vienībās.
Lai turpinātu mācības „Vecākā instruktora” kursā un iegūtu virsseržanta dienesta pakāpi, karavīriem pēc „Instruktora” kursa beigšanas ir jānodien vada līmeņa instruktoru sastāvā vismaz piecus gadus.
Informāciju sagatavojis
NBS Instruktoru skolas
Mācību un plānošanas daļas instruktors
štāba virsseržants Dzintars Krūmiņš
Tālrunis: 4101436, e-pasts: dzintars.krumins@mil.lv