Vējonis piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē, tiksies ar Rasmusenu

02/25/2014 - 00:00
Information prepared by
Preses nodaļa

No 26. līdz 27.februārim aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā.

 

Sanāksmē galvenā uzmanība tiks pievērsta NATO Velsas samita dienaskārtības jautājumiem un dalībvalstu iesaistei Afganistānā pēc 2014.gada. Ministri diskutēs par aizsardzības spēju attīstību un jaunajām NATO iniciatīvām, kā arī īpašu uzmanību veltīs reģionālajām mācībām.

 

Aizsardzības ministrs tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu, ar kuru pārrunās Latvijas aizsardzības nozares aktualitātes un jautājumus, kas saistīti ar aizsardzības budžetu, kā arī patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm. R.Vējonis informēs ģenerālsekretāru par uzsākto darbu pie NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveides. 

 

R.Vējonis tiksies arī ar Igaunijas aizsardzības ministru Urmasu Reinsalu, lai pārrunātu divpusējās un Baltijas valstu sadarbības aktualitātes.

 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
E-pasts: daina.ozolina@mod.gov.lv