Latvijas Aizsardzības ministrija akreditē Krievijas aizsardzības atašeja palīgu

12/06/2017 - 00:00
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 6. decembrī, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Krievijas aizsardzības atašeja palīgu majoru Alekseju Gorkajevu.

 

Līdz šim majors A. Gorkajevs ir dienējis Personāla militārās apmācības un rezerves departamentā Maskavā, kā arī elektroniskās karadarbības vienībās Krievijas
bruņoto spēku Dienvidu un Ziemeļkaukāza kara apgabalos. Majors A. Gorkajevs ir absolvējis militārās izglītības un zinātnes centru “Krievijas Federācijas Bruņoto spēku integrētās karadarbības akadēmija” (“The Combined Arms Academy of the Armed Forces of the Russian Federation”) un Militārās aviācijas inženieru augstskolu.

 

Akreditācijas ceremonijā piedalījās arī pulkvedis Andrejs Lobovs, Krievijas Federācijas militārais, gaisa un jūras spēku atašejs Latvijas Republikā.

 

Pulkvedis A. Lobovs ir akreditēts aizsardzības atašeja darbam Latvijā 2014. gada 18. augustā.  Pirms tam bijis Krievijas militārais un gaisa spēku atašejs Armēnijā un Zimbabvē, kā arī militārā atašeja palīgs Tanzānijā. Tāpat pulkvedis A. Lobovs ir ieņēmis vadošus amatus Krievijas bruņoto spēku Sauszemes spēku Galvenajā štābā Maskavā un dienējis sakaru vienībās Krievijas bruņoto spēku Maskavas un Aizbaikāla kara apgabalos.

 

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv