Svinīgajā aizsardzības ministru maiņas ceremonijā Bergmanis pasniedz karogu Pabrikam

Aizsardzības politika
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 23. janvārī, pie Oskara Kalpaka pieminekļa Rīgā notika svinīgā aizsardzības ministru maiņas ceremonija. Ceremonijas laikā līdzšinējais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis jaunajam aizsardzības ministram Artim Pabrikam simboliski pasniedza Aizsardzības ministrijas karogu.

“Es gribētu pateikt paldies Raimondam Bergmanim par to, ko viņš šajā laikā ir darījis Latvijas valsts, Aizsardzības ministrijas, mūsu visu labā. (..) Saņemot Aizsardzības ministrijas karogu, es tikko solīju to augstu turēt un godam nest. Lai mums visiem viss izdodas, mūsu valdība spēj labi strādāt un lai nākamais ministrs vai ministre varētu darīt tāpat! Dievs svētī Latviju!” sacīja A. Pabriks. 

“Man bija tas gods būt Latvijas Republikas 28. aizsardzības ministram. Šis amats man ļāva kalpot mūsu valsts cilvēkiem un mūsu ideāliem. Esmu lepns par to progresu, ko mēs visi kopā šajos trīsarpus gados esam sasnieguši,” atzina R. Bergmanis.  

Līdzšinējais aizsardzības ministrs pauda gandarījumu par to,  ka izdevies panākt aizsardzības budžeta palielināšanu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta un strauji kāpināt bruņoto spēku kaujas spējas. Tāpat viņš pauda gandarījumu par NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanu, sabiedroto klātbūtni un to, ka Latvija ir godam izpildījusi uzņemošās valsts pienākumus.

“Mēs esam iedibinājuši un atjaunojoši valsts aizsardzības mācību, par ko ir lēmusi Saeima, un es ticu, ka arī šī Saeima neko nemainīs šajos lēmumos. Mēs esam uzsākuši sarunu un jau spēruši pirmos soļus visaptverošās valsts aizsardzības jomā. Protams, mēs esam atjaunojuši savu militāro industriju. Mūsu karavīri ir kalpojuši mieram un drošībai ārpus mūsu valsts,” apliecināja R. Bergmanis.  

“Manas visas pūles kopā ar vairāk nekā 6000 profesionālā dienesta karavīriem, vairāk nekā 8000 zemessargiem, civilajiem darbiniekiem, visiem, kas strādā aizsardzības nozarē, bija veltītas Latvijas iedzīvotāju aizsargāšanai. (..) Noslēgumā es gribu pateikt paldies par šo iespēju kalpot Latvijai, vīriem un sievām formās. Latvija bija, ir un būs aizsargāta!" uzsvēra R. Bergmanis.

A. Pabriks tika apstiprināts aizsardzības ministra amatā šodien, 23. janvārī. Pirms ievēlēšanas 13. Saeimā, no 2014. līdz 2018. gadam, A. Pabriks bija Eiropas Parlamenta deputāts. No 2010. līdz 2014. gadam A. Pabriks ieņēma aizsardzības ministra un no 2004. līdz 2007. gadam – ārlietu ministra amatu.

R. Bergmanis aizsardzības ministra amata pienākumus pildīja kopš 2015. gada 8. jūlija. R. Bergmanis ievēlēts par 13. Saeimas deputātu.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv