Aizsardzības ministrs tiksies ar Japānas un Lielbritānijas vēstniekiem

Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 6. februārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar jauno Japānas vēstnieku Latvijā Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kawaguchi), kas ieradīsies iepazīšanās vizītē, lai pārrunātu Latvijas aizsardzības nozares prioritātes, abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī reģionālās un globālās drošības aktualitātes.

Tāpat aizsardzības ministrs A. Pabriks rīt tiksies ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstnieku Latvijā Kītu Šenonu (Keith Shannon), lai apspriestu līdzšinējo un turpmāko Latvijas un Lielbritānijas aizsardzības sadarbību, kā arī reģionālās drošības izaicinājumus.  

Latvija ar Japānu pastāvīgi uztur divpusējo dialogu drošības politikas jomā.

Lielbritānija ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem sadarbības partneriem aizsardzības jomā, kas sniegusi arī būtisku ieguldījumu Latvijas bruņoto spēku attīstībā. 
Latvijas un Lielbritānijas karavīri regulāri piedalās kopīgās militārajās mācībās.

2014. gada septembrī tika parakstīts Latvijas un Lielbritānijas starpvaldību pirkuma līgums, kas paredz 123 Lielbritānijas bruņoto spēku lietošanā esošo kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnu iegādi Latvijas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vajadzībām. Pakāpeniski turpinās bruņutehnikas piegāde. 
Japānas vēstnieks J. Kavaguči darbam Latvijā tika akreditēts šī gada 21. janvārī. Lielbritānijas vēstnieku K. Šenonu darbam Latvijā akreditēja 2017. gada 6. jūnijā. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv