Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē

02/11/2019
NATO
Aizsardzības politika
Information prepared by
Preses nodaļa

No 13. līdz 14. februārim aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kurā ministri diskutēs par atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanu mainīgajā drošības situācijā.

Sanāksmes dienaskārtībā būs tādi jautājumi kā vienlīdzīgs sloga sadalījums starp dalībvalstīm, pašreizējie drošības izaicinājumi, tostarp vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu līguma darbības pārtraukšana Krievijas saistību neievērošanas dēļ, NATO dalība starptautiskajās operācijās, NATO un ES turpmākā sadarbība, kā arī NATO Gatavības iniciatīvas (Readiness Initiative) attīstība, kas paredz alianses esošo spēku gatavības paaugstināšanu un  reaģēšanas ātruma palielināšanu visās sabiedroto valstīs.

A.Pabrikam sanāksmes laikā paredzēta divpusēja tikšanās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžānu (Harjit S. Sajjan), lai pārrunātu ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītās aktualitātes, kā arī Latvijas un Kanādas līdzšinējo un turpmāko sadarbību aizsardzības jomā.

Tāpat A. Pabriks piedalīsies Kanādas aizsardzības ministra organizētajā sanāksmē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, kurā piedalīsies arī Albānija, Itālija, Spānija, Slovēnija, Polija, Čehija, Melnkalne un Slovākija, lai pārrunātu daudznacionālās bataljona līmeņa kaujas grupas klātbūtni Latvijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO aizsardzības ministru sanāksmi Briselē vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Aiva Kokoriša
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv