Aizsardzības ministrs tiksies ar Čehijas un Ungārijas vēstniekiem

Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 7. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Čehijas vēstnieku Latvijā Miroslavu Koseku (Miroslav Kosek) un Ungārijas vēstnieku Latvijā Ferencu Gāboru Bāņai (Ferenc Gábor Bányai), lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju,  turpmāko divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī sadarbību NATO ietvaros.

Čehija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda aptuveni 60 Čehijas bruņoto spēku karavīri. Čehija uz Latviju nosūtījusi arī vairākas bruņoto spēku tehnikas vienības.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Čehija un Ungārija sniedz būtisku ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas jūras.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic kopš 2004. gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Kopš 2004.gada patrulēšana notiek no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

Šogad 12. martā Čehija un Ungārija atzīmēs 20. gadadienu kopš pievienošanās NATO.

Čehijas vēstnieku M. Koseku darbam Latvijā akreditēja 2015. gada 13. oktobrī. F. G. Bāņai ir Ungārijas vēstnieks Latvijā kopš 2018. gada  23. janvāra. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv