Aizsardzības ministrs tiksies ar Slovākijas un Turcijas vēstniekiem

Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 13. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Slovākijas vēstnieku Latvijā Ladislavu Babčanu (Ladislav Babčan) un Turcijas vēstnieci Latvijā Gilsunu Erkulu (Gülsun Erkul), lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un turpmāko sadarbību aizsardzības jomā. 

Īstenojot 2016. gadā NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par daudznacionāla bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, 2018. gada otrajā pusē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienojās 152 karavīri no Slovākijas bruņotajiem spēkiem, kā arī vairāku veidu tehnikas vienības.

Šodien, 12. martā, Slovākija atzīmē 20. gadadienu kopš pievienošanās NATO.

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā galvenokārt notikusi militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Slovākijas vēstnieks L. Babčans darbam Latvijā tika akreditēts 2018. gada 4. septembrī. Turcijas vēstnieci G. Erkulu darbam Latvijā akreditēja 2018. gada 28. augustā. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv