Aizsardzības nozares darbinieki piedalās meža stādīšanas talkā poligonā “Lāčusils”

05/09/2019
Latvijā
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 10. maijā, Aizsardzības ministrijas un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra darbinieki piedalījās meža stādīšanā reģionālajā poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā, uzsākot trīs dienu talku.  

Meža stādīšanas darbus poligonā “Lāčusils” 13. maijā turpinās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona un 31. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi un 14. maijā – jaunie karavīri, kuri Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā apgūst Militārās pamatapmācības kursu.

Talku organizē Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, lai nodrošinātu meža atjaunošanu un veicinātu saudzīgu attieksmi pret mežu poligona “Lāčusils” teritorijā, kuru šī gada sākumā savā valdījumā pārņēma Aizsardzības ministrija. Talkas laikā plānots iestādīt ap 25 tūkstošiem priežu un egļu ietvarstādu desmit hektāru lielā teritorijā. 

Jau ziņots, ka reģionālā poligona “Lāčusils” paplašināšanai 2019. gada sākumā Aizsardzības ministrija no Zemkopības ministrijas savā valdījumā pārņēma nekustamo īpašumu “Jaunlāčusils”, tādējādi paplašinot poligona teritoriju par 2387 hektāriem un nodrošinot iespēju 2019. gadā uzsākt šautuvju pārbūvi, kā arī turpmākajos gados izbūvēt papildu apmācību vietas.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki nodrošina, lai valsts aizsardzības objektos tiktu saglabāta, aizsargāta un, iespēju robežās, atjaunota vide un daba. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv