Aizsardzības sistēmas vadība tiksies ar Polijas valsts prezidenta delegācijas pārstāvi

07/06/2005 - 00:00
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 7. jūlijā Polijas valsts prezidenta Aleksandra Kvašņevska (Aleksander Kwašniewski) vizītes ietvaros notiks Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra Edgara Rinkēviča un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota tikšanās ar Polijas valsts sekretāra vietnieku Andžeju


Karkošku (Andrzej Karkoszka) .


Tikšanās laikā tiks apspriests par abu valstu aktualitātēm aizsardzības jomā, NBS ilgtermiņa attīstības plāniem, pāreju uz profesionālo militāro dienestu, NATO gaisa telpas kontroli un aizsardzību, Eiropas Savienības (ES) Kaujas grupu izveidi, kā arī dalību starptautiskajās operācijās, īpaši uzsverot kopīgo sadarbību Irākā.


Latvijas un Polijas militārās sadarbības ietvaros ir vairāki kopīgi mērķi un projekti. Abas valstis NATO ietvaros uzsver transatlantisko saišu stiprināšanas nozīmi un līdzdalība Irākā ir redzamākais tās dalības piemērs.


Latvija un Polija lielu uzmanību pievērš arī bijušo Padomju Savienības valstu, piemēram, Ukrainas un Dienvidkaukāza valstu atbalstam un demokrātijas stiprināšanai šajos reģionos, kā arī integrāciju eiroatlantiskajās struktūrās.


Veiksmīga līdzšinējā sadarbība bija nozīmīgs arguments Latvijas dalībai Polijas vadītās Eiropas Savienības ātrās reaģēšanas spēku Kaujas grupas izveidē (tajā piedalīsies arī Vācija, Slovākija un Lietuva).


AM Sabiedrisko attiecību departamenta


Preses nodaļas darbinieks


Artūrs Graudiņš