Pabriks tiksies ar jauno Ķīnas vēstnieku Latvijā

10/08/2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 10. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar jauno Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku Latvijā Lianu Dzjaņguaņu (Liang Jianguan).

A.Pabriks ar Ķīnas vēstnieku pārrunās drošības situāciju reģionā, iepazīstinās ar savām prioritātēm aizsardzības jomā, kā arī diskutēs par sadarbību akadēmiskās izpētes jomā.

Ķīnas vēstnieka L.Dzjaņguaņa akreditēšanas ceremonija Rīgas pilī notika šī gada 18. septembrī. L.Dzjaņguaņs dzimis 1962. gadā Gaņsu provincē, Ķīnā. Savas profesionālās karjeras laikā bijis atašejs Ķīnas vēstniecībā Vācijā, pirmais sekretārs un vēstnieka padomnieks Ķīnas vēstniecībā Austrijā, Eiropas lietu departamenta konsultants, nodaļas vadītājs un pēcāk Ģenerāldirektora vietnieks Ķīnas Ārlietu ministrijā, kā arī Ķīnas ģenerālkonsulāts Cīrihē, Lihtenšteinā un Frankfurtē. Pirms Ķīnas vēstnieka Latvijā amata ieņemšanas L.Dzjaņguaņs no 2017. gada bija Ķīnas Tautas Ārlietu institūta viceprezidents.

2006. gada 19. decembrī Aizsardzības ministrija valsts sekretāra vizītes Ķīnā laikā tika parakstīta Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā, kas veido pamatus divpusējai sadarbībai aizsardzības jomā.

Vienošanās paredz sadarbību un informācijas apmaiņu aizsardzības un drošības politikā, militārā un civilā personāla izglītībā un apmācībā, kā arī jautājumos, kas saistīti ar miera uzturēšanas un humanitārajām operācijām.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv