Aizsardzības ministrs tiksies ar Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju

10/09/2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 11. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju Andreasu Norlēnu (Andreas Norlén), lai apspriestu reģionālās drošības jautājumus.

Amatpersonas runās arī par sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas formātā, aktualitātēm abu valstu aizsardzības jomā, savstarpējo sadarbību, kā arī sadarbību NATO un Eiropas Savienības ietvaros.

Latvija un Zviedrija piedalās dažādās divpusējās un daudzpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai.

Aizsardzības ministrija, stiprinot Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas un attīstot prettanku spēju, 2018.gadā noslēdza vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru “Försvarets Materielverk” par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”.

Tāpat abu valstu karavīri kopīgi piedalās militārajās mācībās, sekmējot bruņoto spēku savietojamību. Šī gada jūnijā Zviedrijas karavīri kopā ar Latvijas un vēl septiņu sabiedroto valstu karavīriem piedalījās Lielbritānijas vadīto Apvienoto reaģēšanas spēku militārajās mācībās “Baltic Protector 2019”, bet septembrī iesaistījās mācībās “Detonators 2019”.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv