Latviju apmeklēs Melnkalnes parlamenta Starptautisko attiecību un emigrācijas lietu komisijas pārstāvji

10/10/2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
Information prepared by
Preses nodaļa

Pirmdien, 14. oktobrī, vizītē Latvijā ieradīsies Melnkalnes parlamenta Starptautisko attiecību un emigrācijas lietu komisijas delegācija.

Melnkalnes delegācija tiksies ar Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāru Mārtiņu Staķi, lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību un Melnkalnes dalību NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā

Tāpat Melnkalnes delegācijas pārstāvji apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies savas valsts karavīriem, kuri pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Jau ziņots, ka pērn NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienojās astoņi Melnkalnes bruņoto spēku karavīri.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Šī gada septembrī A.Pabriks vizītē Melnkalnē tikās ar aizsardzības ministru Predragu Boškoviču (Predrag Bošković).

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv