Pabriks piedalīsies Reigana Nacionālās drošības forumā ASV

12/04/2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

No  5. līdz 9. decembrim  aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies darba vizītē ASV, lai piedalītos Reigana Nacionālās drošības forumā.

Reigana Nacionālās drošības forums norisināsies Simivalejā, Kalifornijā, un tā laikā augsta līmeņa ASV un ārvalstu aizsardzības jomas amatpersonas, politiķi, industrijas pārstāvji un žurnālisti apspriedīs ASV aizsardzības politiku un bruņoto spēku spēju attīstību, sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī stratēģijas aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai.

Foruma laikā A. Pabrikam arī plānotas tikšanās ar Prezidenta Ronalda Reigana Fonda un institūta (Ronald Reagan Presidential Foundation and Institute) izpilddirektoru Džonu Heibušu (John Heubusch), ASV Aizsardzības sekretāra vietnieku Džonu Rūdu (John C. Rood) un ASV kongresmeni Donu Beikonu (Don Bacon). 

Reigana Nacionālās drošības forumu ik gadu rīko Prezidenta Ronalda Reigana Fonds un institūts, sniedzot iespēju starptautiskā mērogā diskutēt par ASV aizsardzības politikas aktualitātēm.

Tāpat vizītes ietvaros A. Pabriks apmeklēs ASV Jūras spēku augstskolu (Naval Postgraduate School) Monterejā, Kalifornijā, lai tiktos ar tās prezidenti, atvaļinātu ASV Jūras spēku viceadmirāli Annu Rondo (Ann E. Rondeau) un Latvijas aizsardzības nozares pārstāvjiem, kuri patlaban studē šajā augstskolā. 

Tāpat aizsardzības ministrs tiksies ar Sanfrancisko latviešu kopienu, lai iepazīstinātu ar Latvijas aizsardzības nozares aktualitātēm un apspriestu sadarbības iespējas. 

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Pērn Latvija un ASV parakstīja starpvaldību līgumu par četru jaunu helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, kas ir svarīgi ne tikai bruņoto spēku uzdevumu veikšanai, bet arī civilo funkciju nodrošināšanai. Helikopteru UH-60M “Black Hawk” ieviešana Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā ļaus turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi.

Sadarbība starp Latviju un Mičiganas Nacionālo gvardi veiksmīgi turpinās vairāk nekā 25 gadus, un tā ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Tāpat ASV sniegusi atbalstu Latvijai dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv