Latvijas un Somijas aizsardzības ministri parakstīs tehnisko vienošanos par kopīgas bruņumašīnu sistēmas izstrādi

01/29/2020
Aizsardzības politika
Spēju attīstība
Starptautiskā sadarbība
NATO
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 29. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies vizītē uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem,  lai ar Somijas aizsardzības ministru Anti Kaikonens (Antti Kaikkonen) parakstītu tehnisko vienošanos par kopīgas bruņumašīnu sistēmas izstrādi un iespējamu vēlāku iegādi.

Tehniskās vienošanās mērķis ir radīt rentablus risinājumus abu valstu sauszemes spēku spēju prasībām, lai nodrošinātu ne tikai izdevīgāku iepirkuma piedāvājumu, bet gan arī partnervalstu bruņutehnikas savstarpējo savietojamību un to piegādes drošību, tai skaitā vietējās transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta kapacitātes izveidi, kā arī iespējamu vietējās industrijas kapacitātes stiprināšanu un vēlāku iesaisti transportlīdzekļu ražošanā un piegādes ķēdes attīstīšanā.

Tehniskās vienošanās ietvaros paredzēts apspriest bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi. Ja šī sadarbības posma iznākums būs veiksmīgs, tad valstu aizsardzības ministrijas spriedīs par atsevišķa pamatnolīguma slēgšanu, kas ļaus iegādāties attīstītās sistēmas elementus, pamatojoties uz attiecīgās valsts vajadzībām. Tehniskā vienošanās ir juridiski nesaistoša politiskā vienošanās, kas nevienai no tās partnervalstīm šajā projekta posmā neuzliek pienākumu nodrošināt konkrētus pakalpojumus vai produktus.

Kā ziņots, pagājušā gada 17. decembrī Latvija kopā ar Igauniju un Somiju parakstīja nodomu vēstuli par kopīgas bruņu transportlīdzekļu sistēmas izveidi, ko iecerēts pielāgot katras valsts sauszemes spēku vajadzībām.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv