Pabriks piedalīsies Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē

05/15/2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Pirmdien, 18. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē, kurā ministri drošas videokonferences formātā apspriedīs Baltijas valstu sadarbību aizsardzības jomā un turpmāko rīcību, reaģējot uz Covid-19 izraisīto pandēmiju.

Aizsardzības ministrs A. Pabriks, Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) pārrunās Baltijas valstu aizsardzības spēju stiprināšanu un ar aizsardzības nozares budžetu saistītus jautājumus. 

Tāpat Baltijas valstu aizsardzības ministri apspriedīs Eiropas Savienības iniciatīvas aizsardzības jomā un pārrunās NATO dienaskārtības jautājumus, gatavojoties jūnijā gaidāmajai NATO aizsardzības ministru sanāksmei. 

Viens no Baltijas valstu sadarbības aizsardzības jomā formātiem ir Ministru komiteja, kuras sastāvā ir triju valstu aizsardzības ministri. Ik gadu viena no Baltijas valstīm ir Ministru komitejas prezidējošā valsts, un šogad tā ir Latvija. 

Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās tiek rīkotas divas reizes gadā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv