Pabriks ar sabiedroto valstu vēstniekiem un aizsardzības atašejiem pārrunā reģionālās drošības aktualitātes

05/27/2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
NATO
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 27. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes iniciatīvas dalībvalstu vēstniekiem un aizsardzības atašejiem, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja aktuālākos drošības politikas jautājumus, Covid-19 pandēmijas ietekmi uz aizsardzības nozares aktivitātēm, kā arī valstu turpmāko sadarbību NATO ietvaros.

Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, kas noteikti Ministru kabineta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, A. Pabriks ar sabiedroto valstu vēstniekiem un aizsardzības atašejiem tiksies arī piektdien, 29. maijā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv