Aizsardzības ministrs tiksies ar Francijas vēstnieci Latvijā

05/27/2020
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 28. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Francijas vēstnieci Latvijā Odili Supizonu (Odile Soupison), kura ieradīsies vizītē saistībā ar savas kadences noslēgumu Latvijā.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunās Latvijas un Francijas sadarbību aizsardzības jomā,  kā arī reģionālās drošības aktualitātes. Tāpat aizsardzības ministrs pateiksies Francijas vēstniecei Latvijā par viņas nozīmīgo ieguldījumu valstu divpusējo attiecību stiprināšanā.

Francijas vēstniece O. Supizona darbam Latvijā tika akreditēta 2016. gada 7. novembrī. Šī gada 23. aprīlī Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā vēstnieci nolēma apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Francija regulāri piedalās NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, rotācijas kārtībā nodrošinot pastāvīgu vienību klātbūtni Baltijas reģionā. Francija sadarbībā ar Spāniju un Lielbritāniju Baltijas gaisa telpas patrulēšanu veic arī patlaban, piedaloties ar četriem iznīcinātājiem “Mirage 2000-5”, kas ir izvietoti Emari Gaisa spēku bāzē Igaunijā. Savukārt Spānijas un Lielbritānijas gaisa spēku kontingenti patrulēšanas misiju veic no Šauļu gaisa spēku bāzes Lietuvā. 

2017. gada 7. februārī Parīzē tika parakstīta Latvijas un Francijas starpvaldību vienošanās aizsardzības jomā, paredzot attīstīt divpusējās attiecības starp Latvijas un Francijas Aizsardzības ministrijām un bruņotajiem spēkiem tādās jomās kā drošības un aizsardzības koncepciju izstrāde, stratēģiskā komunikācija, aizsardzības un plānošanas politika, kiberaizsardzība, militārās informācijas un komunikācijas sistēmas un ar to saistītās tehnoloģijas, militārās mācības, iniciatīvas bruņojuma un militārā ekipējuma jomā, kara medicīna, valodu apmācība u.c.

Francija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuru Aizsardzības ministrija uzsāka sadarbību, un Francijas aizsardzības ministrs Pjērs Žoks (Pierre Joxe) bija viens no pirmajiem ārvalstu aizsardzības ministriem, kurš apmeklēja Latviju jau 1993. gada janvārī.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv