Latvijas Aizsardzības ministrija akreditē Somijas aizsardzības atašeju

06/18/2020
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Šodien, 18. jūnijā, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Somijas aizsardzības atašeju komandkapteini Ullu Tūliki Mortomeki (Ulla Tuulikki Murtomäki), kura nomainīs līdzšinējo atašeju pulkvežleitnantu Antti Hauvalu (Antti Edvard Hauvala). 

Komandkapteine U. Mortomeki absolvējusi Somijas Nacionālo aizsardzības universitāti un dienējusi Somijas Jūras spēkos, kā arī pildījusi dienesta pienākumus NATO vadītajos Miera uzturēšanas spēkos Kosovā (KFOR), par sasniegumiem dienestā saņemot NATO apbalvojumu. 

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Latvijas un Somijas sadarbība aizsardzības jomā tika uzsākta 1991. gadā. Patlaban Latvija un Somija piedalās dažādās daudzpusējās un divpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai. 

Tāpat starp Latviju, Somiju un Igauniju šogad tika parakstīta tehniskā vienošanās par savu bruņoto spēku mobilitātes uzlabošanu, izstrādājot jaunu bruņumašīnu sistēmu, kas būs balstīta uz Somijas uzņēmuma “Patria” ražoto 6x6 transportlīdzekļu bāzes.

Somija kā NATO partnervalsts regulāri piedalās tādās alianses mācībās kā “Baltic Protector” un “Baltops”, kā arī vingrinājumos “CMX”, “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle”.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv