Aizsardzības ministrija akreditē Francijas un Nīderlandes aizsardzības atašejus

07/30/2020
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Šonedēļ Aizsardzības ministrija darbam Latvijā akreditēja Francijas un Nīderlandes aizsardzības atašejus, kuri rezidēs Viļņā, Lietuvā. 

Francijas aizsardzības atašejs pulkvežleitnants Lemuāns Frederiks (Lemoine Frederic) ir dienējis Francijas Sauszemes spēkos, Zinātniskās un tehniskās augstākās militārās izglītības pārvaldē, bijis aizsardzības atašeja vietnieks Francijas vēstniecībā Dienvidāfrikā un rekrutēšanas virsnieks Francijas bruņoto spēku štāba Parīzē Āfrikas birojā. Aizsardzības atašejs piedalījies arī operācijā “Trident” Kosovā, komandējot atbalsta nodaļas transporta eskadras vienību. 

Nīderlandes aizsardzības atašejs pulkvežleitnants Lēnderts Johaness den Holanders (Leendert Johannes den Hollander) līdz šim dienējis NATO Cilvilmilitārās sadarbības Ekselences centrā izglītības un apmācību jomā, kā arī bijis protokola virsnieks Nīderlandes Sauszemes spēku štābā,  ANO Pamiera uzraudzības organizācijas militārais novērotājs Izraēlā un vadījis citu novērotāju apmācību. Piedalījies arī vairākās starptautiskās operācijās, tostarp, dienējis Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos Afganistānā, Irākas Stabilizācijas spēkos, kā arī Stabilizācijas spēkos Bosnijā un Hercegovinā. 

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv