Pabriks attālināti tiksies ar Austrijas aizsardzības ministri

12/10/2020 - 16:24
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 11. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks video konferencē tiksies ar Austrijas aizsardzības ministri Klaudiju Tanneri (Klaudia Tanner), lai pārrunātu abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Attālinātās sarunas laikā amatpersonas apspriedīs reģionālās drošības aktualitātes, Latvijas aizsardzības nozares prioritātes un abu valstu līdzšinējo militāro sadarbību, tai skaitā veiksmīgi realizēto līgumu par pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, kā arī turpmāko valstu sadarbību.

Jau ziņots, ka laika posmā no 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada oktobrim Latvija saņēma 47 no Austrijas pasūtītās M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmas, tostarp arī uguns vadības un apmācības platformas. Pašgājējhaubiču sistēmu iegāde bija nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku artilērijas papildinājums, kas ļāvis uzlabot valsts aizsardzības spējas.

Austrija ir viena no 12 NATO sadarbības programmas “Partnerattiecības mieram” dalībvalstīm. Austrijas bruņotie spēku ir snieguši atbalstu sabiedrotajiem drošības un miera uzturēšanas Bosnijā un Hercegovinā, kā arī iesaistījusies NATO operācijās Afganistānā un Kosovā.  

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv