Pabriks piedalīsies ES aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Lisabonā

05/26/2021
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

27. un 28. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru sanāksmē Lisabonā, Portugālē lai pārrunātu aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus.

27. maijā ES dalībvalstu aizsardzības ministri tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg), lai apspriestu NATO un ES sadarbību transatlantiskās drošības stiprināšanā. 

Savukārt 28. maijā Augstais pārstāvis ārlietās, drošības un aizsardzības politikā, Eiropas Komisijas viceprezidents Žuzeps Borels Fontejes (Josep Borrell Fontelles) aizsardzības ministrus informēs par ES aktualitātēm aizsardzības jomā, kā arī paredzēts apspriest turpmāko ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas attīstību. 

Tāpat aizsardzības ministri tiksies ar ANO ģenerālsekretāra vietnieku miera uzturēšanas jautājumos Žanu Pjēru Lakruā (Jean-Pierre Lacroix) un Āfrikas reģionālajām organizācijām, lai pārrunātu ES un Āfrikas sadarbību drošības un miera veicināšanā. 

Vizītes ietvaros Lisabonā A. Pabriks arī tiksies ar Austrijas aizsardzības ministri Klaudiju Tanneri (Klaudia Tanner) un Portugāles aizsardzības ministru Žoau Gomešu Kravinju (João Gomes Cravinho), lai apspriestu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā. 

ES aizsardzības ministru tikšanās notiek četras reizes gadā – divas formālā un divas neformālā līmenī. Neformālās sanāksmes rīko ES Padomē prezidējošā valsts, kas 2021. gada pirmajā pusgadā ir Portugāle. 

Neformālā sanāksmē Lisabonā būs pirmā ES aizsardzības ministru tikšanās klātienē pēc ilgāka laika. Iepriekšējā ES dalībvalstu aizsardzības ministru klātienes sanāksme notika 2020. gada martā Zagrebā, Horvātijā. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv