Aizsardzības ministrs uzturēsies vizītē Turcijā

06/04/2021
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Information prepared by
Preses nodaļa

7. un 8. jūnijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies vizītē Turcijā, lai tiktos ar Turcijas aizsardzības ministru Hulusi Akaru (Hulusi Akar) un pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību aizsardzības jomā, tostarp Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā un militārās industrijas attīstībā. 

Vizītes ietvaros A. Pabriks arī tiksies ar Turcijas ārlietu ministru Mevlutu Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu), lai apspriestu aizsardzības politikas aktualitātes un sadarbību starptautiskās drošības sekmēšanā. 

Jau ziņots, ka Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv