Pabriks piedalīsies 11. septembra terora aktu divdesmitās gadadienas piemiņas pasākumā

09/10/2021
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 11. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs ASV vēstniecības rīkoto atceres pasākumu Rīgā, Vašingtona laukumā, kas veltīts 20. gadadienai kopš 2001. gada 11. septembra teroristu uzbrukumiem ASV. 

Pasākuma laikā aizsardzības ministrs piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā un klusuma brīdī pie 11. septembra upuru piemiņas plāksnes Vašingtona laukumā, pieminot pirms 20 gadiem ASV notikušajos teroristu uzbrukumos dzīvību zaudējošos. 

Latvijas un ASV attiecības ir balstītas kopīgās vērtībās un drošības interesēs. ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā. Latvija sadarbojas ar ASV NATO, kā arī citos daudzpusējos un divpusējos formātos, kuru mērķis ir aizsardzības stiprināšana. 

Latvija un ASV īsteno dažādus politiskās un militārās sadarbības projektus, tostarp, abu valstu karavīri regulāri piedalās kopīgās militārajās mācībās. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. ASV klātbūtne Latvijā sekmē atturēšanu un ir labs piemērs sabiedroto valstu vienotībai.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv